Inicjatywa ustawodawcza
Nie godząc się na krzywdy ludzkie wyrządzane przez fałszywych świadków grupa osób postanawia zaproponować Inicjatywę Ustawodawczą Obywateli.
Pozostając w zgodzie z Konstytucją Rzeczpospolitej Polskiej – Artykuł 118 ustęp 2 mamy prawo proponować zmiany prawa obowiązującego.
Jako ciało całkowicie demokratyczne działające świadomie i bez przymusu do Inicjatywy zapraszamy wszystkich ludzi niezależnie od wyznania, poglądów politycznych czy wykonywanych zawodów.
My, Obywatele proponujący Inicjatywę dostrzegamy oczywisty problem powodujący nieszczęście ludzkie a związany z instytucją Małego Świadka Koronnego. Osoby przyjmujące ten status bardzo często pomawiają o wyimaginowane przestępstwa. Ich zeznania nie podparte żadnymi dowodami są powodem aresztowań a także są powodami wieloletnich wyroków więzienia. Beż żadnych innych prawdopodobnych dowodów, poszlak czy pracy operacyjnej służb pomówiony zostaje uznany za winnego.
Przepisy które określa ustawa w sprawie Inicjatywy Ustawodawczej Obywateli pozwalają na próbę zmiany obowiązującego prawa. To procedury które trzeba wypełnić.
Zostanie powołany Komitet Inicjatywy Ustawodawczej – minimum 15 obywateli polskich, którzy mają prawo wybierania do Sejmu. Pierwsze 1000 zebranych podpisów pozwala poinformować Marszałka Sejmu o powstaniu komitetu. Do zawiadomienia Marszałka załączony zostanie proponowany projekt zmian w prawie. Gdy procedury zostaną wypełnione, stworzone zmiany w prawie zaakceptowane przez Komitet Inicjatywy Ustawodawczej dotyczącej zmian Art. 60 zostanie uruchomiona operacja zbierania 100.000 podpisów poparcia. Karta – wzór do zbierania podpisów zostanie umieszczona na stronie https://przeciwbezprawiu.pl, a komitet i osoby wchodzące w jego skład przeprowadzą szeroką kampanię informacyjną na temat inicjatywy i akcji zbierania podpisów poparcia.
100.000 potwierdzonych podpisów poparcia to minimum. Szerokie zainteresowanie różnych środowisk powinno skutkować zebraniem znacznie większej ilości podpisów. Celem powinien być milion. To już w Polsce się udało wiele razy.
Wyraź wsparcie na Facebook:
Wejdź na fanpage na Facebook https://www.facebook.com/Przeciw-Bezprawiu-109384883815454, polub tę stronę i ją udostępnij swoim znajomym. Napisz do nas za jej pośrednictwem.
Napisz e-mail:
Jeżeli zgadzasz się z tą inicjatywą ustawodawczą i/lub masz pomysł lub potrzebę przekazania nam informacji mających na celu zmienić przepisy napisz e-mail na info@przeciwbezprawiu.pl.